THALION

Fransız Spa ve Thalasso markası olan Thalion, denizden çıkan, vücudumuzla biyo uyumlu kullanabilecek her maddeyi üretimde kullanır. 

Ana hammadde olarak deniz yosunları ve deniz suyunu kullanır. Yosunlar Fransa’nın Brittany Iroise denizinde yetiştirilir. Bu bölge, yosunlar için çok elverişlidir. Deniz suyu sıcaklığı kış 10-12C, yazın 16C’dir.

Iroise denizi1988 yılında, UNESCO tarafından kayıtlı Dünya Biyosfer Rezervi olarak kabul edilmiştir. 2007 yılında Fransa 1. Doğal Deniz parkı seçilmiştir.

Taze deniz yosunu toplandıktan sonra 24 saat içinde üretim işlemine alınır.

Düşük kurutma sıcaklığı ile mikronizasyon (pudra) veya konsantrasyon (demleme) yöntemleriyle işleme alınır.

Thalion markasını diğer markalardan ayıran en büyük özellik; ürünlerin içinde kullanılan yosunu kendilerinin hasat etmesidir. Bu da yüksek kaliteye sahip ürün ve düşük maliyeti sağlar.

YOSUNLARIN ETKİ MEKANİZMALARI

Thalion markası insan sağlığına faydalarından dolayı tüm ürünlerinin içinde ana etken madde olarak okyanus suyu ve yosun özlerini kullanmıştır. Kan plazması ve deniz suyu içinde aynı oranlarda mineraller bulunmaktadır. Yapılan araştırmalar; dengeli –sağlıklı bir vücutta olması gereken mineral ihtiyacının deniz suyu ve yosunlarla sağlanabileceğini kanıtlanmıştır.

PHAEOPYTHA SEAWEEDS

Fucus Vesiculosus - Detoks
Laminara Digitata - Zayıflama
Undaria Pinnatifida - Canlandırma, ışıltı kazandırma

RHODOPYHTA SEAWEEDS

Chondrus Crispus - Sakinleştirme
Lithothamnium - Mineralize etme, onarım
Palmaria Palmata - Elastikiyet

CHOLOROPHYTA SEAWEEDS

Ulva Lactuca - Sıkılaştırma, toparlama ve anti-aging
Spirulina Maxima - Toparlama, sıkılaştırma

MARINE PLANTS

Crithmum Maritimum - Canlılık kazandırma, tonlandırma, ışıltı

ÖNEMLİ ETKEN MADDELER

THALASSO OLIGO

Cildin yenilenmesini ve vücut dengesini sağlamada etkendir. Deniz suyunun kabartılarak, içindeki tuzun ayrıştırılarak toz haline getirilmiş, deniz suyu pudrasıdır. 

SEBOSOMES

Sebum salgılamasını düzenler. Kapsüllü deniz yosunları özlerinin ve diğer bitkilerin sebum salgılarının kontrolü için özel oluşturulmuş ve tasarlanmıştır. Bitki ve yosun kompleksidir. Taşıyıcılardır ve karma-yağlı cilt tiplerinde kullanılır.

OLIGOSOURCE

Carrageenan (kırmızı yosun-denizkadayıfı) ve oligo -carrageenan çift etkisi ile cildi yatıştırır ve nemlendirir.

THALISOURCE

Nemlendirici, besleyici marin bileşimidir. Polisakkaritlerin ve oligo- sakkaritlerin konsantresinden oluşan yoğun bir hidrasyondur. 

OCEOSOMES

Yüksek konsantrasyona sahip, fosfolipitler ve doymamış yağ asitleri içeren deniz aktif maddelerin doğrudan hareket etmesine olanak sağlayarak, epidermisin kalbine gider. Hidrasyon regülatör sonunda hücresel aktivite yükselticidir.

Search